спеціалізована школа «Тріумф» з поглибленим вивченням іноземних мов
ukr eng мапа сайту Реєстрація Тел.: (044) 599-23-30

Вихованці

]]>Друк]]> E-mail

Експериментальна робота в підготовчому відділенні спеціалізованої школи «Тріумф» триває. Цього тижня малеча вправляється в дуже корисних навичках.

Трирічні дошкільнята опановують звертаннях до однолітків та дорослих. Відтепер вони будуть до дорослих звертатися на ВИ на ім'я по батькові, а до однолітків, таких саме дітей, як вони, на ТИ, використовуючи тільки ім'я. У діточок дуже важливе завдання - дізнатися, як звуть маму і татка (бабусю та дідуся) на роботі, як звертаються до них у поліклініці, у банку, а після цього ще й розповісти своїм друзям у групі. Хай будуть чемними не тільки зі своїми рідними, але й з батьками своїх друзів!

Поки що це непросто, але дуже потрібно, бо того вимагає український мовленнєвий етикет - національний кодекс словесної добропристойності, правила ввічливості. Така форма звертання є давнім українським звичаєм, оскільки вона трапляється в найдавніших писемних пам'ятках: грамотах часів Київської Русі, документах Богдана Хмельницького. Слід зазначити, що в Київській Русі ім'я по батькові виконувало функцію прізвища, наприклад, Анна Ярославна. Зараз нова епоха і звертання набули іншого значення. Звертаючись до вчителів, лікарів, сусідів, людей старших за віком, узвичаєною є форма звертання на ім'я та по батькові, напр.:  Вікторе Петровичу, Іване Степановичу, Юліє Сергіївно. Неприпустимо назвати старшу людину на ти або лише на ім'я. 

Чотирирічки зараз вчаться просити рідних про допомогу та пропонувати свою допомогу їм. Діти, яким виповнилося 4 роки, прагнуть самостійності. Вони вже навчилися одягатися та взуватися самі, але деякі застібки та шнурівки поки що їм не підкорюються. Діти можуть самостійно  брати книжечку для читання з полиці. Але як бути, якщо поличка зависоко? Можна і хлібчик під час обіду взяти самому, але ж іноді тарілочка з хлібом стоїть у протилежному куточку стола. Попросити про допомогу, коли ти дійсно не можеш виконати дію самостійно, - не соромно. Але дуже важливо, відчувши, що близькі потребують твоєї допомоги, вчасно запропонувати її: «Давай допоможу!», «Давай разом!», «Чим я можу допомогти?».

Як усе це відбувається? Дивіться у фотозвіті.    

 

Фотозвіт 

Фотозвіт

Перейти до фотоальбому ➨