спеціалізована школа «Тріумф» з поглибленим вивченням іноземних мов
ukr eng мапа сайту Реєстрація Тел.: (044) 599-23-30

Поради лікаря

]]>Друк]]> E-mail
65_475_280.jpg

Кількість здорових підлітків в Україні на даний час не перевищує 2–9 %, цей показник зменшується з кожним роком [5]. Поширеність всіх хвороб у підлітків за останні 5 років підвищилася на 15 %, у тому числі на 7,6 % зросла поширеність хвороб нервової системи та на 4,5 % — розладів психіки та поведінки [6]. У нашій країні сьогодні кожна четверта­п’ята дитина потерпає як мінімум від одного психічного розладу, кожна п’ята має поведінкові, когнітивні або емоційні проблеми, у кожної восьмої діагностується хронічний психічний розлад [9]. Така ситуація відбувається на тлі прогресуючого впровадження технічних засобів: комп’ютерів, мережі Інтернет, мобільних телефонів, які стають невід’ємними компонентами життя та змінюють фізіологічні умови існування підлітків і можуть сприяти розвитку захворювань. За останні роки в Україні значно зросла кількість молодих людей, які мають доступ до комп’ютера. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) внесла комп’ютерну залежність у розряд категорій патологічних пристрастей [11]. У підлітків швидше, ніж у дорослих, формується процес звикання, передумовою чого є нестабільність психіки. Доведено, що до 14 % користувачів Інтернету мають залежність, до 25 % набувають її протягом півроку від початку перебування в мережі [13].

 

Детальніше
]]>Друк]]> E-mail
Майте з собою аптечку завжди, а також відвідуйте курси до медичної допомоги! І чим більша ваша аптечка і ваші знання - тим більше шансів у вас та ваших близьких вижити у разі екстреної ситуації. Тому чим далі ви забрели - тим більші мають бути ваші знання та склад вашої аптечки... тримайте ліки в зручному підсумку, який можете завжди взяти з собою
Детальніше
]]>Друк]]> E-mail
Ртуть небезпечна. Це аксіома. Потрапити в організм вона може двома шляхами: через травний тракт або через дихальні шляхи. З'їсти ртутну кульку ви, звичайно, зможете навряд чи. (Виняток - ваша маленька дитина. Але в цьому випадку потрібно викликати блювоту і терміново дзвонити в швидку.) А ось вдихнути пари ртуті при наявності розбитого градусника - запросто. Результат - ртутне отруєння, яке довгий час може протікати без яких-небудь загальних симптомів. Дратівливість, нудота, схуднення. Подумаєш, з ким не буває: тиждень був складний, і потім - у місті взагалі жити шкідливо. Проте отруєння повільно, але вірно підкрадається до нашого організму - центральної нервової системи і нирок.
Детальніше
]]>Друк]]> E-mail
Сьогодні поговоримо про рани та  кровотечі 
 
Рана – це механічне пошкодження цілісності судин, шкіри, слизових оболонок або органа тіла, яке супроводжується болем і кровотечею. Кожна рана забруднена мікроорганізмами, що розмножуються на пошкоджених тканинах.
Щоб запобігти розвитку інфекційних ускладнень, насамперед здійснюють первинна обробка рани, основна мета якої – не допустити інфекції, запобігти розвитку ранової інфекції. Також для первинної оборобки ран можна застосовувати розчин фурациліну, ні йод ні зеленку і ніякі інші спиртові розчини використовувати не можна. Пече – не тому що «мікроби вбиває» а тому що ви робите хімічний опік в рані, а ми говорили що опік - це погано.
 
Тепер про те, які розчини можна використовувати. 
 
Перекис водню - використовується коли є брудна рана, перекис водню реагує і піниться, - тим самим піднімає частинки бруду на поверхню, після чого ви можете їх змити не здути, бо дуючи в рану ви задуваєте туди свої бактерії з ротової порожнини.
Бета дин - чудовий антисептик. Просто заливаєте ним рану, він не піниться, рана не пече, не болить, і можна застосовувати дітям. Використовується всюди окрім очей.
Для промивання оченят використовуємо Сульфацил-натрію
Після обробки рани накладається стерильна пов’язка (серветка зроблена із стерильного бинта чи готової марлевої серветки)

Забруднення ран землею,  може викликати правець (стовбняк). Таку рану обробляє лише лікар!
Кровотеча  – це вихід крові з кровоносних судин, внаслідок порушення цілісності судин при травмуванні. Інтенсивність кровотеч залежить від кількості пошкоджених судин, їх діаметра, і виду пошкодженої судини (артерія, вена, капіляр). 
Втрата крові може спричинити гостру недостатність кровопостачання тканин і органів, мозку, легенів, серця, що призводить до смерті.

Отже найнебезпечніші це внутрішні і артеріальні.
1. Кровотеча капілярна - крововтратою нам не загрожує. Тобто просто обробляємо як рану обробка перекисом водню чи розчином Бетадіну і накладаємо стерильну пов’язку  (дивіться поради про рани).
2. Кровотеча венозна - кров темна, густа, витікає швидко але не пульсує. Страшно і загрожує життю. Що ж робити? 
Венозна кровотеча зупиняється тільки тиснучою пов'язкою! Тобто - на рану накладається  салфетка з бинта чи марлі, потім над раною, на серветку тиснучий елемент (моток бинта,шматок складеної тканини і тд), а вже потім фіксуємо це бинтом. Елемент що тисне має бути за своєю площею більший ніж площа рани. 
3.Кровотеча артеріальна - кров світла, пульсує, навіть б’є фонтаном, і дуже швидко витікає. На зупинку такої кровотечі є 2-3хв!
Зупиняється  тільки джгутом.
 
opiky1.png
При кровотечах з кінцівок, джгут накладається тільки в 4 місцях - верхня третина плеча і стегна(тобто н кінцівку, максимально близько до паху чи плеча).
Тільки там можна максимально  швидко та максимально ефективно зупинити кровотечу.
Джгут на тілі пацієнта має бути як можна менше часу! Це важливо! До 30-40хв, за цей час хворого маємо доставити до лікарні. Бажано під джгут накласти записку із зазначеним часом накладання.
При правильно накладеному джгуті кінцівка має стати бліда і холодна, пульс не відчувається. Якщо кінцівка синя, джгут накладений невірно, недостатньо сильно! 
Кровотечі з судин шиї є дуже небезпечні! Допомога: на рану накладаємо пов’язку і тиснучий елемент над раною, маток бинта, тканина, з протилежного боку від рани накладаємо джгут під зігнуту руку, як вказано на малюнку. Але таке положення є досить не стабільним, і при рухах кровотеча може поновитись. 
 

Кровотечі в великих артерій (стегнової та плечової), є вкрай небезпечними! При кровотечі з пахової артерії, негайно притиснути артерію кулаком в рані, накласти тиснучий елемент в рану, і максимально сильно притискаємо і фіксуємо кінцівку(як вказано на малюнку). При кровотечі з плечової артерії, здійснюємо тисненя кулаком в рану, накладаємо тиснучий елемент і у максимальному зігнені фіксуємо кінцівку(як на малюнку).

opiky2.png 

Стосовно джгутів: всім джгут Есмарха (гумовй ще з СРСР). Для правильного його накладання потрібно перший тур накласти таким чином, щоб він розтягнувся вдвічі, від своєї довжини, кожен наступний тур просто фіксує перший – головний. Джгут Есмарха накладається тільки на тканину!

opiky3.png

Є ще САТ(малюнок 2) дуже простий у накладанні, затягуєте на липучку, і турнікет прокручуєте 3 - 4 рази на 360*, далі фіксуєте за спеціальний фіксатор.

З великою кровотече тактика роботи 1. судину можна притиснути пальцями руки максимально сильно, це дасть трохи часу щоб накласти джгут. 2.  Джгут, 3. Тиснуча пов'язка, на рану. 4. Джгут послабляємо - якщо з пов'язки не тече кров - добре, джгут лишаємо на кінцівці, але він не затягнутий, якщо ж розпустили джгут і потекла кров - затягуємо і пишемо час.

Кровотеча з носа. дитину треба посадити, дещо нахилити його голову вперед, розстебнути комір. На перенісся, лоб і потилицю кладуть мокру зволожену водою хустку, або міхур з льодом. можна вставити в ніс тампон зроблений з бинта чи марлі, змочений 3% розчином перекису водню.

Забороняється сякатись,

 

Кровотеча з рота. Потерпілого кладуть горизонтально на спину і швидко викликають лікаря, також це роблять при кровотечі з вух, що є ознакою порушення внутрішньочерепного тиску при травмі черепа. Потерпілому суворо заборонено давати пити. Потрібно негайно транспортувати у лікарню, викликавши швидку

Внутрішні кровотечі - дуже небезпечні, частіше за все в наслідок падінь з висоти(навіть власного зросту дитини) або ДТП. Різко блідне обличчя, частішає пульс, настає загальна слабкість, запаморочення, задуха, спрага. Потерпілий повинен перебувати у горизонтальному положенні з припіднятими ногами. Потерпілому суворо заборонено давати пити. Потрібно негайно транспортувати у лікарню, викликавши швидку

І ПАМ'ЯТАЙТЕ - ПРАЦЮЮЧИ З ЧУЖИМИ РАНАМИ КОРИСТУЙТЕСЯ РУКАВИЧКАМИ!!!

Більш детальну інформацію, Ви можете дізнатись на тренінгу  по першій медичній підготовці.

 З повагою шкільний лікар

]]>Друк]]> E-mail
Приєднані файли:
gіpertermіya_.docx
]]>Друк]]> E-mail
Детальніше
Приєднані файли:
Opiky.docx